دلایل جویدن طوطی

0
6507


جویدن :

همه طوطی ها می جوند. در حیات وحش ، پرندگان از منقار خود برای لانه سازی و ایجاد تغییرات در تنه توخالی یک درخت استفاده می کنند.

جویدن و خرد کردن از جمله رایج ترین رفتارها در بین طوطی ها است. فراهم کردن اسباب بازی و منابع لازم برای برانگیختن این انگیزه در طوطی ها بسیار ضروری است. اگر شما برای طوطی خود اسباب بازی قابل جویدن تهیه نکنید ، او این نیاز خود را با جویدن مبلمان ، گیاهان یا لوازم خانگی دیگر مثل کابل برق تامین می کند.

کسانیکه معنی این رفتارها را نمی فهمند عصبانی شده و طوطی را خرابکار می نامند در حالیکه همه این رفتار ناشی از طبیعت طوطی بوده و چیز غیر عادی نمی باشد خیلی از افراد زمانیکه طوطی سمت وسایلشان رفته از عصبانیت طوطی را در قفس محبوس نگه می دارند یا وسیله ای به طرفش پرتاب می کنند همه این تنبیه ها به علت کاری صورت گرفته که اشتباه نیست و این رفتار عادی یک طوطی است.

سیم ها برق و کابل ها هر سال برای دارندگان طوطی فاجعه درست می کند این سیم ها برای این جوندگان به شدت جذاب است و طوطی ها را به خود جذب می کند باید بدانید جویدن سیم ها برق برای طوطی بسیار خطرناک است و جانش را تهدید می کند ممکن است باعث برق گرفتگی طوطی و گاهی آتش سوزی های بزرگ شود.


زمانیکه پرنده شما بیرون است باید چشمتان به او باشد و حرکاتش را زیر نظر داشته باشید تا در صورت نزدیک شده به کابل و سیم ها نجاتش دهید.


بهتر است با وسایل مخصوص سیم هایی را که در معرض دسترسی طوطی هستند بپوشانید و یا به بالا متصلشان کنید.


در نقاط محتلف خانه برای طوطی اسباب بازیهای چوبی قرار دهید تا ساعات زیادی با آنها سرگرم شود حتی گاهی مبتکر شوید من جعبه هایی در جاهای مختلف خانه قرار می دهم و دخالش کاغذ های سفید و اسباب بازی و خوراکی های تشویقی پنهان می کنم طوطی من وارد این جعبه ها شده و ساعت ها بازی می کند و حرف می زند از تغییر صدایش داخل جعبه هیجان زده می شود. این کار او همیشه باعث خنده ما می شود.

با توجه به اینکه منقار طوطی ها در حال رشد است برای کنترل رشد و همینطور نگه داشتن منقار در بهترین شرایط نیاز به جویدن یا ساییدن منقار خودشان را دارند که این نیز یکی از دلایل جویدن طوطی سانان می باشد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

error: Content is protected !!