خانه آموزش و نگهداری خرید و نگهداری خرید طوطی و تدابیر قبل از آن

خرید طوطی و تدابیر قبل از آن

0
3924

قبل از خرید باید یه سری سوال هایی از خود بپرسید

ایا شرایط نگهداری طوطی را دارید ؟

ایا منزل شما برای نگهداری طوطی مناسب هست ؟

ایا زمان کافی و حوصله کافی برای نگهداری را دارید ؟

 

تدابیر و پیش بینی های قبل از خرید:

همواره پدید اوردن شرایط مطلوب برای حیوان خواه پرنده باشد یا پستاندار، ماهی باشد یا …. کار اسانی نیست.

حیوان بایستی استحقاق داشتن شرایط مطلوب خود را دارا باشد زیرا به خواسته خود نزدتان نیامده بلکه شما او را طلب نموده اید. طوطی ها نیاز به جای مناسب ،نگهداری صحیح ، اسباب بازی های مختلف، غذاهای مناسب و توجه زیاد دارد. تمامی اینها به صرف وقت، صبر و مصرف هزینه خرید دارد. زمانیکه مایل به نگهداری یک طوطی به عنوان جانور خانگی میشوید، مایلید که طوطی ای سرحال ، سالم و در اینده اهلی نهگهداری کنید.

دارا بودن پرنده ای کسل و خموده در داخل قفس برای هیچ کس جالب نیست. نگهداری صحیح طوطی کار اسانی نمی باشد ، زیرا اکثرا طوطی های عرضه شده در پرنده فروشی ها اهلی نیستند و وحشی عرضه میشوند و طوطی های وحشی باید با ظرافت خاصی به انسان ها و محیط جدید خود عادت داده شوند، بنابراین به محض اینکه طوطی وحشی ای را خریداری کردید باید انقدر به او محبت کرده و برسید تا کم کم بتوانید اعتماد طوطی را نسبت به خود جلب کنید.

اگر در نگهداری طوطی وحشی صبر و حوصله کافی ندارید و انتظار دارید به محض ورود به منزلتان اهلی و یا سخنگو بشود سخت در اشتباه هستید زیرا هر طوطی رفتار خاص خود را دارد و با توجه به اینکه توسط انسانها خیلی اذیت شده است ، اهلی شدنش ممکن است به یک سال یا حتی بیشتر هم طول بکشد پس اگر چنین فرد بی صبر و حوصله ای هستید به شما پیشنهاد میکنم که از همان ابتدا طوطی اهلی و یا سخنگو خریداری کنید که ان هم در اوایل احتیاج به مراقبت و صبر و حوصله دارد تا به محیط جدید خود عادت کند و شما را به عنوان نگهدارنده جدید بپذیرد.

در کل اگر خواسته باشیم یک جمع بندی داشته باشیم باید عرض شود که رمز موفقیت در نگهداری طوطی ، اهلی شدن و یا سخنگویی ان ، این است که بایستی فرد صبوری باشید به طور مثال هیچ وقت حتی اگر طوطی شما کار بدی کرد او را نزنید و سرش داد نکشید. همیشه به او توجه کنید و او را عضوی از خانواده بدانید. بی توجهی ،داد زدن سر طوطی یا زدنش سالها در ذهن طوطی بجای خواهد ماند و قاعدتا اثر معکوس خواهد داشت و اهلی شدن و یا سخنگو شدنش را به تعویق می اندازد

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

error: Content is protected !!